VšĮ „Prienai“

Paminklas trims savanorių kartoms

Paminklai

Kontaktai

Adresas:

2018 metais minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir siekiant pagerbti Nepriklausomybės kovų dalyvius, Jiezno miesto aikštėje nuspręsta pastatyti paminklą, skirtą trims karių savanorių kartoms: 1918–1920 m. Nepriklausomybės kovų savanoriams, 1944–1953 m. ginkluoto antisovietinio pasipriešinimo partizanams ir nuo 1990 m. atėjusiems į krašto apsaugą kariams savanoriams.

2021 m. vasario 10 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Dainius Pašvenskas, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius ir paminklo autorius Lietuvos kariuomenės kanceliarijos heraldikos specialistas, ats. vyr. ltn. Nerijus Treinys pasirašė laišką ateities kartoms, kuris buvo įdėtas į kapsulę ir įkastas į paminklo pamatus.

2021 m. birželio 23 d. Jiezno Nepriklausomybės aikštėje atidengtas paminklas, skirtas trims Lietuvos karių savanorių kartoms. Trys nuleisti kalavijai simbolizuoja kovotojų dvasios atminimą ir kartu mums primena, kad būtume pasiruošę bet kada juos pakelti ir vėl ginti savo Nepriklausomybę.

Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas gen. Valdemaras Rupšys, Seimo narys ats. gen. ltn. Arvydas Pocius ir kiti garbingi svečiai.

Paminklui lėšas skyrė kariai savanoriai ir Lietuvos visuomenė, Prienų rajono savivaldybė renovavo Jiezno Nepriklausomybės aikštę ir pritaikė erdves lankytojams, Lietuvos kariuomenės Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės vadas plk. ltn. Vaidas Vasiliauskas organizavo paminklo gamybos darbus.

Autorius – dailininkas Nerijus Treinys

Atsiliepimai

Komentuoti