VšĮ „Prienai“

Justino Marcinkevičiaus keliu (rajoninis maršrutas)

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Vidutinis
29 km
3.5 val.
17
Maršruto danga

Kultūrinė-pažintinė kelionė „Justino Marcinkevičiaus keliu“ – kultūrinio turizmo maršrutas, įprasminantis Prienų rajone gimusio vieno žymiausio Lietuvos poeto Justino Marcinkevičiaus, palikusio žymų pėdsaką ne tik sudėtingoje XX a. Lietuvos kultūros istorijoje, bet ir Lietuvos valstybės atkūrimo istorijoje, atmintį.
Į Justino Marcinkevičiaus kultūros kelio maršrutą įtraukti gamtos, istoriniai, kultūros paveldo objektai, lankytinos vietos suteikia galimybę keliautojui ne tik prisiliesti prie poeto kūrybos ištakų, bet ir naujai pažvelgti į poetą subrandinusį tautinį, kultūrinį ir istorinį kontekstą, Lietuvos istorijos faktus, minimus Justino Marcinkevičiaus istorinių dramų trilogijoje, Sąjūdžio istoriją, Lietuvos teatro istoriją ir kt.
Su kraštiečio poeto Justino Marcinkevičiaus asmenybe susijęs kultūrinio turizmo maršrutas reikšmingas puoselėjant Lietuvos istorinių, tautinių ir kultūrinių vertybių supratimą ir pagarbą joms, didinant Prienų krašto atpažįstamumą ir žinomumą, kuriant kultūrinę, edukacinę, socialinę, ekonominę vertę, prisidedant prie kultūrinio turizmo plėtros Prienų rajone ir regione (Prienų r., Birštono m., Trakų r. Vilniaus m.).

RAJONINIS MARŠRUTAS skirtas ir pėstiesiems, ir kelionei dviračiais ar automobiliais. Šiuo maršrutu tęsiasi viena iš „Trenkturo“ pėsčiųjų žygio trasų. Maršruto ilgis – 32 km.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones