VšĮ „Prienai“

Veiverių krašto istorijos muziejus. Legendinio partizano Juozo Lukšos-Daumanto ekspozicija

Muziejai

Kontaktai

Darbo laikas:
III 08:00 — 13:00
IV 08:00 — 13:00
V 08:00 — 13:00
VI 10:00 — 15:00

Legendiniam Lietuvos partizanui Juozui Lukšai-Daumantui skirtoje ekspozicijoje – medžiaga, dokumentai, nuotraukos, knygos, liudijančios jo didvyrišką auką Lietuvos vardan. Čia yra ir vertingų daiktinių eksponatų – žmonos Nijolės Bražėnaitės-Lukšienės padovanotas paveikslėlis, kurį ji gavo dovanų iš savo vyro vestuvių proga,  brolio Antano Lukšos dovanotas portretas, kuriame dailininkas Antanas Račas pavaizdavo J. Lukšą-Daumantą, Marijos Lisinskienės dovanotas dailininkės Magdalenos Stankūnienės triptikas „Partizanų motinos“ ir kt.
Ekspozicijoje taip pat yra nemažai medžiagos bei eksponatų apie J. Lukšos-Daumanto bendražygį partizaną Povilą Pečiulaitį-Lakštingalą.
Muziejuje įrengta salė, kurioje demonstruojama vaizdinė medžiaga, vyksta edukaciniai užsiėmimai partizaninių kovų istorijos temomis. Čia galima rengti istorijos pamokas, seminarus, įvairius renginius.
Šiame Prienų krašto muziejaus padalinyje ekspozicija įrengta 2008 metais, jos autorius dailininkas Artūras Kaminskas. Daug medžiagos ekspozicijai pateikė Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Prienų skyriaus pirmininkė Dalytė Raslavičienė.

Atsiliepimai

Komentuoti