VšĮ „Prienai“

Prienų krašto muziejus

Muziejai

Kontaktai

Darbo laikas:
II 09:00 — 18:00
III 09:00 — 18:00
IV 09:00 — 18:00
V 09:00 — 18:00
VI 10:00 — 16:00

Prienų krašto muziejaus istorija dar nesena, jis gimė jau atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę – 1995 m. ir yra įkurtas žymaus prieniečio – inžinieriaus, mokytojo Cezaro Pšemeneckio namuose. Prienų krašto muziejus saugo rajono kultūros istoriją, etnografiją, tautodailę ir žymiausių krašto žmonių gyvenimą ir kūrybą atspindinčius muziejinių vertybių rinkinius. Sukauptas vertybes šiuo metu eksponuoja keturiose ekspozicijose - etnografijos ir tautodalės,  laisvės kovų Prienų krašte ir tremties. Muziejus atlieka ne tik vertybių kaupimo bei saugojimo funkcijas, bet ir aktyviai vykdo kultūrinę, šviečiamąją, mokomąją, informacinę veiklą, savo paslaugomis siekia tapti neatskiriama mūsų krašto visuomenės gyvenimo dalimi.
Muziejus turi 4 padalinius: Skriaudžių buities muziejus – kalendorių ekspozicija; rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino gimtoji sodyba-muziejus; Šilavoto „Davatkynas“; Veiverių krašto istorijos muziejus. Legendinio partizano Juozo Lukšos-Daumanto ekspozicija.
Muziejuje ir jo padaliniuose dirba 17 darbuotojų. Mūsų muziejininkai yra pasirengę maloniai priimti lankytojus. Prienų krašto muziejus yra Lietuvos muziejų asociacijos narys, dalyvauja Savivaldybių muziejų direktorių bendrijos veikloje.

Atsiliepimai

Komentuoti
  • pr
    prienai
    2023-09-11

    asfwtdwwdwgtcvdfshbgsldkjbhdgdvtgdfcmnbvhdeslis;llhd